Cha Cha Cha Dansı, Latin dansları ailesinin bir üyesi olup, oldukça popüler bir türüdür. Küba’da doğan bu Latin Amerikan dansı, Rumba ve Mambo’dan da esintiler barındırır. Kübalı viyolonist ve besteci Enrique Jorrin tarafından 1953 yılı itibariyle bir müzik türü olarak icra edilmeye başlanmıştır. Sonrasında içinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansı olarak tanımlanmakta. Basit ve kolay yapılabilirliği nedeni ile diğer Latin dallarından daha popüler olmuştur denebilir. Cha Cha Cha Dans Kursu da bu nedenle en popüler dans kursudur.

Salon ve Sosyal olmak üzere iki ayrı türü olan bu dansı öğrenmek oldukça kısa ve keyifli bir süreçtir. Haftada 1 günlük seanslar ile, 2-3 ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde ilerleme kaydedebilirsiniz. Hatta 6 aylık bir eğitim ile yarışmalara dahi katılabilecek seviyeye gelirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kurs seçimidir. Cha Cha Cha Dans Kursu seçiminde, kursun tek mi yoksa başka danslarla bütünleşik mi olduğu önemlidir. Çünkü bazı kurslarda Merengue gibi farklı kurslarla bir arada verilebilir. Bu durum elbette olumsuz bir durum değildir. Neticede birden fazla kursu tek seferde tamamlamış olacaksınız. Anca zamanım yok ve sadece cha cha cha ile ilgilenme istiyorum diyorsanız bunu kurs merkezine belirtmelisiniz.

.