Go-Go Dansı, 1960’ların ortalarında kendini gösteren, gece hayatının ışıltılı dünyasına farklı bir renk katan dans türüdür. Genellikle yüksek bir platforma çıkan dansçı, ortama renk katmak için önceden hazırladığı koreografiyi sergiler. Temel amacı,  ortamda bulunanları eğlendirmek, coşkuyu ve eğlenceyi arttırmaktır. Go-go Dans kursu dansı içini ile ışıltılı bir dünyanın kapılarını aralayacağınızı söylemek zor olmaz.

Go-go dansı kursu, profesyonel dansçılar tarafından da, amatörler tarafından da tercih edilen bir kurstur. Alanında uzman eğitmenlerden alacağınız eğitim ile, girdiğiniz ortama renk katmakla kalmayacak, dilerseniz çeşitli gece kulüplerinde de sahne alabileceksiniz. Elbette sahne kısmı kişinin performansı ile doğru orantılıdır. Kişinin geçmişte herhangi bir dansla ilgilenip ilgilenmediği, profesyonel yada amatör olarak dans edip etmediği gibi sorular sorulacaktır. Belirli bir dans geçmişine sahip olanlar gogo dansında daha başarılı olabilmekteler. Çünkü go-go dansı kişinin hayal gücü ve beden kapasitesi ile sınırlı bir danstır. Pole dansıdan salsaya kadar bildiğiniz bütün dansları harmanlayarak bir performans sahneleyebilirsiniz.

Go-Go dansı için belirli fiziksel kriterler olmamakla birlikte, ne yazık ki profesyonel anlamda bu işle ilgilenebilmek için belirli fiziksel standartlara sahip olmak gerekir. Orantılı ve esnek bir beden, sizi rakiplerinizin bir adım önüne çıkartacaktır. Go-go dansının vücut şekillendirme konusunda size nasıl yardımcı olacağına şaşıracaksınız. Ayrıca her seansta en az 600 kalori yakacağınızı düşünecek olursak, profesyonel olarak gogo dansçısı olmak istemeseniz dahi, kilo vermek için uygun bir seçenek olabilir. .