Ortadoğu’nun mistik dünyasında kaybolmaya hazır olun! Tüm zamanların en feminen, en kıvrak ve estetik dansı olan oryantal dans kursu, katılımcılarını bambaşka bir dünyaya sürüklemeyi vaadediyor.

Bereketi, uyumu, aşkı temsil eden mitolojik karakterlerden esinlenen bu dansta, toprağın bereketi ve gökyüzünün canlılığı iç içe geçmiş durumdadır. Oryantal dansı, kadın vücudu için en ideal danslardan biri olduğu için, bu dansta başarısız olmak neredeyse imkansızdır. Üstelik spor ve egzersize çok ciddi bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Çünkü oryantal dansı esnasında vucudun belirli bir bölgesi değil, tamamı aktif olarak çalışır. Örnek vermek gerekirse, 1 saatlik oryantal dans seansı, 3 saatlik yürüyüşün kalorisinden daha fazlasını yakmanıza yardımcı olacaktır. Elbette kalori yakmanın tek başına yeterli olmadığını, vücudunuzun şeklinin de toparlanması gerektiğini biliyorsanız, bu dans tam size göre!

Oryantal dansı, belirli tempoda birbirini tamamlayan, zarif ve kıvrak hareketlerle yapılır. Bu sayede, kol, bacak, kalça, sırt, bel kasları aktif bir biçimde çalışarak, vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur. Genellikle ayakların çıplak olması tercih edilir. Çünkü oryantal dansının doğası gereği, ayaklar topraktan yani bereketin asıl kaynağından ayrılmaz. Dansçı, bedeniyle toprak ve gökyüzü arasında bir köprü görevi görür.

İstanbul Oryantal Dans Kursu’nda eğitimler, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bu sayede hangi seviyede olmak isterseniz, o düzeye kadar eğitim alabileceksiniz. Yani ister hobi olarak, ister profesyonel dansçı olarak bu dansı icra etmenizin önünde hiçbir engel kalmayacak, yarışmalara dahi katılabileceksiniz. Oryantal dansının bir avantajı da eşsiz olarak yapılmasıdır. Böylelikle derslere katılmak için kendinize partner bulmak yada tanımadığınız bir partnerle dans etmek zorunda kalmayacaksınız. .