İstanbul, İzmir Pole Dans Okulumuza Hoşgeldiniz

En Son Yazılar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Home  /  SIKÇA SORULAN SORULAR
Pole dans ve aerial hoop gibi danslara başlarken herhangi bir şart aranıyor mu?

Hayır bu danslara başlarken hiç bir şart aramıyoruz. Bu danslara başlamak için güçlü olmanız, esnek olmanız, yaşınızın genç olması ya da zayıf olmanız gerekmiyor. Pole dans, aerial hoop ve diğer dans türlerimiz hepsi bambaşka bir disiplin, herkesi temelden başlatıp gerekli eğitimi veriyoruz. Zamanla siz de kendinizde ki değişimi fark ediyorsunuz. Bu dans türleriyle birlikte, esniyor, güçleniyor ve daha iyi hissediyorsunuz. Yani aslında gereken tek şart bir an önce başlamanız.

Sakatlığım var yine de bu dans türlerine başlayabilir miyim?

Sakatlığınızla ilgili gerekli tedaviyi görüp doktorunuzdan egzersize devam edebilir onayını aldıktan sonra neden olmasın. Stüdyomuzda bel fıtığı, boyun fıtığı, diz problemi gibi sakatlıklara ve skolyoz gibi duruş bozukluğuna sahip bir çok öğrencimiz var. Eğitmenimiz sakatlığınıza göre sizi yönlendirecektir. Bazı hareketlerde size daha farklı versiyonunu vererek ya da seviyenize uygun başka bir hareket öğreterek size bu konuda destek olacaktır. Hem öğrencilerimiz bu danslara başlamarıyla birlikte güçlendiklerinden beri daha iyi hissettiklerini, sanki hiç sakatlanmamış gibi olduklarını söylüyorlar.

Hangisini seçmeliyim, hangi dans türünüz daha kolay?

Her birinin kendine göre zor oldukları ve daha kolay oldukları konular var. Aslında senin tarzın hangisi hangisini yapsam daha iyi hissederim diye düşünerek seçimini yapmalısın. Aerial hoop, pole dans, exotic pole, chair dans gibi bir çok dans seçeneğimiz var. Her birine drop-in (tek dersllik) katılım sağlayarak senin için hangisi veya hangileri uygun deneyerek öğrenebilirsin. Hem birini seçmek zorunda olduğunu kim söyledi! Birden fazla sınıfa kayıt olarak haftada 1’den çok ders alabilirsin.

Dersler nasıl işleniyor?

Derslerimiz her branşa göre farklı işleniyor.
Aerail hoop: Dersler 1 saat sürüyor, ısınma, çalışma ve soğuma şeklinde derslerimiz ilerliyor. Mutlaka ısınarak başlıyor ve soğuyarak bitiriyoruz. Sınıflarımız 6 kişilik oluyor ve haftada 1 derslerimiz oluyor. Hangi gün ve saat size uygun ise o sınıf ile başlayıp her hafta aynı saat ve günde gelerek devam ediyoruz.
Pole dans: Dersler 1 saat sürüyor, ısınma, çalışma ve soğuma şeklinde derslerimiz ilerliyor. Mutlaka ısınarak başlıyor ve soğuyarak bitiriyoruz. Sınıflarımız 8 kişilik oluyor ve haftada 1 derslerimiz oluyor ve haftada 1’de stüdyomuz kapılarına sizlere derste öğrendiklerinizi pratik yapabilmeniz için açıyor. Pratikler ücretsiz ve zorunlu değil, derste öğrendiklerini tekrar etmek istersen gelip stdüyoyu pratiğe ayrılmış gün ve saatte kullanabilirsin. Dersler içinse hangi gün ve saat size uygun ise o sınıf ile başlayıp her hafta aynı saat ve günde gelerek devam ediyoruz.
Exotic pole: Dersler 1 saat sürüyor, ısınma, çalışma ve soğuma şeklinde derslerimiz ilerliyor. Mutlaka ısınarak başlıyor ve soğuyarak bitiriyoruz. Sınıflarımız 8 kişilik oluyor ve haftada 1 derslerimiz oluyor. Bu pole dans türünde pleaser dediğimiz topuklu ayakkabılar kullanıyoruz ve stüdyomuzda kullanmanız için olanlar mevcut eğer ayağınıza uygunsa ders için ödünç alabiliyorsunuz. Tabi pleaser zorunlu değil eğer yoksa ve kullanmak istemiyorsanızda katılım sağlayabilirsiniz.
Chair dans: Dersler 1 saat sürüyor, ısınma, çalışma ve soğuma şeklinde derslerimiz ilerliyor. Mutlaka ısınarak başlıyor ve soğuyarak bitiriyoruz. Her derste sandalye üzerinde bir koreografi çıkararak ilerliyoruz. Her dersi, her seviyeye uygun oluyor.