Vücut yapınızı belirleyen genetik mirasınız, her zaman yüzünüzü güldürmeyebilir. Olduğunuzdan daha uzun olmak istediğiniz anlar olabilir. Yada boy sınırlaması olan bir mesleğe atılmaya niyetlenmiş olabilirsiniz. Özellikle polislik, infaz koruma memurluğu gibi mesleklerde, işe alım için boy ve kilo önemli bir kriter olarak görünmektedir. Boyu sınırda yada sınırın 1 veya 2 santimetre kadar altında olan kişiler, internette en çok boy uzatma yöntemi hakkında arama yapmaktadır. Yoga boy uzatır mı? Sorusu da son yıllarda en çok cevabı merak edilen sorulardan biridir.

Yoga, boy uzatır mı gerçekten?Bunun iki farklı cevabı olduğunu bilmelisiniz. Birincisi, yoga boy uzatır. İkincisi, yoga boy uzatmaz. İlk bakışta saçma ve kafa karıştırıcı bir cevap gibi göründüğünü kabul etmek gerekir. Ancak her iki cevap da doğru.

Yoga boy uzatabilir. Çünkü Uzak Asya’dan evlerimize kadar girmeyi başaran Yoga, tüm vücudunuzu kademeli olarak çalıştırır. Vücudunuza belirli bir esneklik kazandırır. Bu da postür adı verilen duruşunuzu düzelterek olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlar. Elbette sadece görüntüde değil, bu esneklik ve duruş değişikliği, 1-3 santimetre gibi bir farka da kapı aralayabilir. Bu sayede kıl payı kaçırmakta olduğunuz, hayallerinizin işine kavuşabilirsiniz.

İkinci cevabımız, hayır Yoga boy uzatmaz. Bir önceki cevapla çelişecek bir şey söylemeyeceğiz. Yoga sizin duruşunuzu düzelterek uzamanızı sağlar. Daha doğrusu var olan boyunuzu net biçimde sunmanızı sağlar. Boy uzatma kemiklerle alakalı bir durum olduğundan, gerçek bir uzamadan söz edemeyiz. .